Executives

Executive Directors and Auditors

Since 6/22/2013

Official Position Name Graduation year
Chairman(Representative Director) Sakan Maeda 1971
Vice Chairman(Liaison) Kunihiko Tanaka 1967
Vice Chairman(Treasurer) Yoshiro Obora 1971
Vice Chairman(Planning/Publicist) Yasuharu Nakano 1977
Managing Director Masaki Miyamoto 1984
Executive Director Kunio Otake 1969
Kazuo Chihara 1970
Fukumaru Okumatchi 1973
Mitsumasa Oyanagi 1974
Official Position Name Graduation year
Executive Director Takahiro Fujimori 1974
Mineo Yamasaki 1981
Yoko Chitani 1986
Yasushi Miura 1989
Auditor Kiminao Nagai 1962
Yoshio Yoshimoto 1964
Hiromitsu Yamanaka 1968

* is newly appointed.

Consultant

Since 7/20/2013

Official Position Name Graduation year
Consultant Masamori Ojima 1953
Masashi Shimooku 1954
Shizuka Shoda 1958
Masamitsu Sawaki 1959
Official Position Name Graduation year
Consultant Yoshio Matsubara 1959
Yuichiro Megumi 1958
Masaru Yoshida 1992

* is newly appointed.

Branch Representative Councilor

Since 4/18/2015

Branch Name Graduation year
Campus Takashi Matozaki 1981
Kazumoto Iijima 1982
Tetsuo Ajiki 1988
Higashinada Etsuo Matsui 1977
Akira Nobusawa 1962
Nada Yoshikazu Obayashi 1980
Chuo Subaru Kuwabara 1972
Hideki Fujii 1978
Hyogo Seiji Saito 1970
Kita *Shinji Yasui 1987
Nagata Tetsumi Kawada 1979
Suma Hajime Hatani 1972
Osamu Hasegawa 1977
Tarumi Masahiro Takahashi 1965
Kunio Sasaki 1969
Nishi Toshio Inoue 1970
Himeji Hiroyuki Kurogane 1971
Tomio Yamazaki 1973
Kakogawa Toshiro Sakata 1977
Takasago Yutaka Kitaura 1975
Akashi Mamoru Nakamura 1979
Kimimaro Hanagawa 1983
Toban Hiroshi Yamabe 1977
Tan-yu Nobuhiro Okamoto 1969
Tajima Takahiro Nakaji 1969
Branch Name Graduation year
Awaji Chohei Nishiumi 1971
Nishinomiya Sohei Nakagawa 1968
Ashiya Yoshikazu Terauchi 1963
Amagasaki Katsunobu Takei 1969
Takeaki Hiramoto 1984
Itami Tetsuro Yoshie 1971
Kawanishi Kozaburo Mori 1973
Takarazuka Satoru Sueoka 1972
Kochi Koichi Nishida 1963
Kagawa Yasunori Iwasaki 1968
Okayama Takao Nishihara 1968
Hiroshima Hideo Matsuura 1973
Keiji Tsutomu Chiba 1974
Nara Riichiro Sugimoto 1963
Tokai Kozo Kaibuchi 1980
Wakayama Hiroshi Ban 1986
Osaka Yasuhiko Ai 1963
Masao Okamura 1981
Hiroo Kamitsuji 1967
*Yoshio Tokuda 1983
Masatoshi Nakao 1979
Kanto Masahiko Kusumoto 1986
Okinawa *Masanori Gushimiyagi 1979
The Hospital of Hyogo College of Medicine Shozo Hirota 1978
San-in Masahiro Tomita 1979

* is newly appointed.

Class Representative Councilor

Since 4/18/2015

Graduation year Name
1949 Eiichi Shono
1950 Takao Taki
1951 Masaru Setomoto
1951 Shoichi Sugano
1952 Masatake Sakai
1953 Takashi Sakai
1954 Hideo Imai
1955 Yoji Kajikawa
1956 Sadao Morikawa
1957 Norimasa Misaki
1958 Tsuyoshi Shintani
1959 Norio Onishi
1960 Shigeaki Imura
Kyoichi Ogawa
1961 Masayoshi Okada
1962 Yoshihisa Ito
Yasuharu Nakajima
1963 Akira Kubota
1964 Soichi Kodama
Hajime Nakamura
1965 Masato Nishioka
Shoji Yoshida
1966 Yoshihiko Nakata
1967 Yuzo Oga
Makoto Tateiwa
1968 Hiroaki Hasuike
Masanobu Matsuoka
1969 Shigeaki Sawai
Takeshi Maruo
1970 Yasuaki Yoshida
Hideaki Higashino
1971 Kiwamu Okada
Akiyo Okada
1972 Masafumi Matsuo
Koichi Yokono
1973 Masanori Inoue
Katsuya Hisano
1974 Kazushige Murakawa
Yuriko Kono
1975 Takaaki Kaizuka
Shinichi Murao
1976 Akihiro Kimura
Hozuka Akita
1977 Tatsuya Nagashima
Yasunaga Okada
1978 Manabu Kirita
Yukiya Okada
1979 Shinichi Yoshiya
Hidetaka Mizuno
1980 Hiroshi Okada
Naoaki Saito
1981 Masayuki Matsushita
Toru Suyama
1982 Kokichi Hosoda
Masahiko Fujii
1983 Yoshihiro Nishimura
Akito Yatani
1984 Wataru Ogawa
Shingo Yamabe
Graduation year Name
1985 Masaaki Yamasaki
Toshiyuki Uchiyama
1986 Hiroya Kawai
Seiji Kawano
1987 Shuji Abe
Hitoshi Abe
1988 Kenji Okada
Yutaka Takahashi
1989 Toru Nakagano
Hitoshi Shibanuma
1990 Kazushi Tanaka
Ryosuke Kuroda
1991 Masahiro Tsuda
1992 Toshihiro Akisue
Hiroshi Nagai
1993 Takeshi Makino
1994 Masanori Asada
Yasuhiko Sumitomo
1995 Yasuhiro Funada
1996 Yoshihiko Yano
1997 Kenji Sekiguchi
Sakae Mikami
1998 Makoto Kunisada
Shinichiro Asahara
1999 Hiroshi Kobessho
Naomi Kiyota
2000 Shuntaro Oniki
2001 Horishi Tanaka
Hiroshi Kaito
2002 Yugo Tanaka
Akito Hata
2003 Makoto Ooi
Daisuke Tamura
2004 Kimitake Imamura
2005 Sae Murakami
2006 Kenji Momose
2007 Kenta Shinozaki
2008 Tomohisa Shibata
Shinichi So
2009 Eriko Hishitani
Haruka Sugimura
2010 Mai Ueda
Yusuke Okuda
2011 Taro Ikeda
Keiji Kurata
2012 Eiji Fukuoka
Naoto Wakita
2013 Mio Sakaue
Akiko Tsumura
2014 Tomohiro Sameshima
Kosuke Iguchi

* is newly appointed.

General Incorporated Association Shinryokukai

7-5-1 kusunoki-cho, chuo-ku, kobe-shi JAPAN 650-0017
Phone. 078-361-0616